O nás

Jsme malá rodinná firma zaměřená na výrobu lněného bytového textilu.

Orientujeme se pouze na vysoce kvalitní, hustě tkané textilie ze 100% lněného vlákna bez dalších příměsí, které zaručují mimořádnou odolnost a velmi dlouhou životnost.

Tkaniny, které používáme, pochází od výrobců z České republiky.

Naším hlavním kritériem je především vysoká kvalita výchozí tkaniny s opravdu hustou dostavou. Naší pečlivou kontrolou neprojde nic, o čem bychom nebyli přesvědčeni, že je dostatečně kvalitní. Na trhu se bohužel velmi často objevují produkty, zhotovené z látek s optimální gramáží, ale nedostatečnou hustotou tkaní, nebo nevyrovnanou kvalitou u jednotlivých šarží.

 

Gramáž látek a dostava:

Hlavním kritériem kvality výchozí tkaniny není její gramáž, ale především hustota tkaní (dostava). Látka může mít vysokou gramáž, ale pokud je řídce tkaná, nebude její životnost a trvanlivost dostatečná. Proto se zaměřujeme výhradně na kvalitně a především hustě tkané látky. 

Pro lněná povlečení jsou vhodnější tkaniny s nižší gramáží (130-185 g/m2), látka je jemnější, příjemnější na dotyk a praktičtější pro údržbu (praní, sušení, žehlení).

Pro ubrusy a utěrky je naopak vhodnější vyšší gramáž (nad 190 g/m2). Materiál působí rustikálněji a pohltí větší množství vlhkosti.

Prostěradla jsou pak věcí osobního vkusu, pro milovníky rustikálně drsnějších materiálů je vhodnější vyšší gramáž, kdo chce prostěradla jemnější a více sladěná s povlečením volí gramáž nižší.

 

Kvalita a design:

Naším cílem je také originální vzhled, který spojuje tradici našich předků s moderním pojetím bytového designu. Výrobky v našem sortimentu jsou čistě autorské, vyráběné ručně a v malých sériích. Pracujeme pouze s přírodními materiály a to nejenom u látek, ale i u nití a knoflíčků. Klademe důraz na kvalitu výchozího materiálu, který by měl při správném zacházení a údržbě sloužit opravdu velmi dlouho.

Řada našich tkanin je zhotovena dle vlastních originálních návrhů a zakázkově vyrobena v ČR. Jsou pestře tkané (není barvena hotová tkanina, ale příze, intenzita barevnosti je maximálně zachována i při následném praní a používání).

Zásadně nepoužíváme tištěné vzory nebo dodatečně dobarvované látky, takto upravené materiály nenaplňují naši představu o kvalitním výrobku s dlouhou životností, neboť jejich estetická hodnota je z dlouhodobého hlediska velmi omezena.

 

Udržitelnost:

Všechny naše výrobky jsou zhotoveny výhradně z přírodních materiálů. Používáme tkaniny ze 100% lnu, v žádném případě nepoužíváme nitě z polyesteru, ale výhradně bavlněné. Stejně tak je zapínání řešeno dřevěnými knoflíčky, případně na přání zákazníka můžeme použít nitěné knoflíky (bavlna), zavazování na šňůrky, kostěné, rohovinové nebo perleťové (lastury) knoflíčky. Veškeré námi použité materiály jsou tedy zcela biologicky rozložitelné.

Použitím kvalitních lněných tkanin docilujeme delší životnosti našich výrobků a snižujeme tak energetickou a surovinovou náročnost na výrobu.

Lněné vlákno při praní uvolňuje velmi snadno nečistoty a nevyžaduje vysoké prací teploty nebo agresivní prací prostředky. Teploty do 40 oC jsou zcela dostačující. Opět je tak snížena energetická náročnost, ale i produkce složitě odbouratelných odpadních vod. 

Jsme malá firma s malosériovou a zakázkovou ruční výrobou. Energii pro naše stroje dodává střešní fotovoltaická elektrárna a teplo zajišťuje tepelné čerpadlo.

Výrobky balíme do papírových krabic a na přelepení používáme papírové lepicí pásky. Pokud přebalujeme výrobky do sáčků, používáme přirozeně rozložitelný celofán.

Naše výrobky tedy vznikají s minimálním dopadem na kvalitu životního prostředí.

Nákupem našich produktů získáte originální, ekologicky šetrné a mimořádně kvalitní výrobky užitého designu do vaší domácnosti.

Více o lněném textilu naleznete zde zde.