O nás

Jsme malá rodinná firma zaměřená na výrobu lněného bytového textilu.

Orientujeme se pouze na vysoce kvalitní, hustě tkané textilie ze 100% lněného vlákna bez dalších příměsí, které zaručují mimořádnou odolnost a velmi dlouhou životnost.

 

Gramáž látek a dostava:

Hlavním kritériem kvality výchozí tkaniny není její gramáž, ale především hustota tkaní (dostava). Látka může mít vysokou gramáž (nad 200 g/m2), ale pokud je řídce tkaná, nebude její životnost a trvanlivost dostatečná. Proto se zaměřujeme výhradně na kvalitně a hustě tkané látky. 

Pro lněná povlečení jsou vhodnější tkaniny s nižší gramáží (130-180 g/m2), látka je jemnější, příjemnější na dotyk a praktičtější pro údržbu (praní, sušení, žehlení).

Pro ubrusy a utěrky je naopak vhodnější vyšší gramáž (nad 190 g/m2). Materiál působí rustikálněji a pohltí větší množství vlhkosti.

Prostěradla jsou pak věcí osobního vkusu, pro milovníky rustikálně drsnějších materiálů je vhodnější vyšší gramáž, kdo chce prostěradla jemnější a více sladěná s povlečením volí gramáž nižší.

 

Kvalita a design:

Naším cílem je také originální vzhled, který spojuje tradici našich předků s moderním pojetím bytového designu. Výrobky v našem sortimentu jsou čistě autorské, vyráběné ručně a v malých sériích. Pracujeme pouze s přírodními materiály a to nejenom u látek, ale i u nití a knoflíčků. Klademe důraz na kvalitu výchozího materiálu, který by měl při správném zacházení a údržbě sloužit opravdu velmi dlouho

Stejně tak i veškeré barevné a vzorované lněné tkaniny jsou originální a zhotovené dle vlastních návrhů. Jsou pestře tkané (není barvena hotová tkanina, ale příze, intenzita barevnosti je maximálně zachována i při následném praní a používání).

Zásadně nepoužíváme tištěné vzory nebo dodatečně dobarvované látky, takto upravené materiály nenaplňují naši představu o kvalitním výrobku s dlouhou životností, neboť jejich estetická hodnota je z dlouhodobého hlediska velmi omezena.

 

Nákupem našich produktů získáte originální a mimořádně kvalitní výrobky užitého designu do vaší domácnosti.

 

Více o lněném textilu naleznete zde zde.

 

 

Pokud vám nevyhovují standardní rozměry jednotlivých produktů, je možné některé výrobky zhotovit na zakázku dle vaší specifikace. V případě zájmu o jiné rozměry nebo výrobky, které nenaleznete ve stálém sortimentu, nás kontaktujte na tomto e-mailu: info@e-len.cz