Výrobky E-len

E-len je český výrobce lněných textilních výrobků pro domácnost a wellness. Při výrobě používáme pouze vysoce kvalitní textilie ze 100% lněného vlákna bez dalších příměsí. Zaměřujeme se především na hustě tkané látky s vyšší plošnou hmotností (od 160 g/m2), které zaručují mimořádnou odolnost a velmi dlouhou životnost.

Zde je třeba upozornit, že hlavním kritériem kvality výchozí tkaniny není její gramáž, ale především hustota tkaní (dostava). Látka může mít vysokou gramáž (nad 250 g/m2), ale pokud je řídce tkaná, nebude její životnost a trvanlivost dostatečná. Proto se zaměřujeme výhradně na kvalitně a hustě tkané tkaniny. Na trhu se  bohužel objevují i tkaniny s vysokou plošnou gramáží, které jsou ovšem tkány řídce a s nižší kvalitou, zde je pak třeba počítat s vyšší mírou opotřebení, která ovšem není pro kvalitní lněnou látku charakteristická.

Ložní povlečení a prostěradla vyrábíme ze sanforizované lněné tkaniny - tzn., že tkanina je upravená tak, aby se při dalším praní už nesrážela. Pracujeme pouze s přírodními materiály a to nejenom u látek, ale i u nití a knoflíčků. Klademe důraz na kvalitu výchozího materiálu, který by měl při správném zacházení a údržbě sloužit opravdu velmi dlouho.

Naším cílem je také originální vzhled, který spojuje tradici našich předků s moderním pojetím bytového designu. Výrobky v našem sortimentu jsou zcela autorské dle vlastních návrhů.

Stejně tak i veškeré barevné a vzorované lněné tkaniny jsou originální a zhotovené na zakázku dle vlastních návrhů. Jsou vždy pestře tkané - to znamená, že není barvená hotová tkanina, ale příze, ze které tkanina vzniká, intenzita barevnosti se tak nesnižuje následným praním a používáním.

Usilujeme o návrat k tradičnímu materiálu, který je v současné době poněkud opomíjen. Přitom len, jako textilní surovina, má z dnešního hlediska mnoho vynikajících vlastností. Lněné vlákno je velice pevné, mnohem pevnější než dnes nejpoužívanější bavlna. Lněné výrobky mají chladivý omak a velmi dobře snášejí praní, působí antibakteriálně a jsou mimořádně vhodné pro alergiky – nedráždí, odolávají prachu, plísním i pylům a nevyžadují tedy ani příliš časté praní. Dobře propouští vzduch a pohlcují vlhkost. Lněné textilie stárnou mnohem pomaleji než bavlna nebo syntetická vlákna, naopak delším užíváním získávají větší jemnost při zachování původní pevnosti vlákna. Bez nadsázky lze říci, že výrobky z lněných látek jsou věčné. Více o výhodách a vlastnostech lněného vlákna naleznete zde.

Nákupem našeho výrobku získáte originální a mimořádně kvalitní doplněk užitého designu do vaší domácnosti.

Pokud vám nevyhovují standardní rozměry jednotlivých produktů, je možné některé výrobky zhotovit na zakázku dle vaší specifikace. V případě zájmu o jiné rozměry nebo výrobky, které nenaleznete ve stálém sortimentu, nás kontaktujte na tomto e-mailu: info@e-len.cz

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.