O nás

Jsme rodinná firma zaměřená na ruční výrobu lněného bytového textilu.

Orientujeme se pouze na kvalitní, hustě tkané textilie ze 100% lněného vlákna bez dalších příměsí, které zaručují vysokou odolnost a velmi dlouhou životnost.

Tkaniny, které používáme, pochází výhradně od výrobců z České republiky. Surovina pochází samozřejmě ze zahraničí, protože len se u nás nepěstuje. Nicméně zpracování přízí a následné tkaní probíhá ve velmi vysoké kvalitě v českých tkalcovnách.

Opravdu českým textilním výrobkem může být jen ten, který je nejenom ušit v Čechách, ale také z českých materiálů. Většina lněných výrobků na našem trhu je bohužel šita především z levné zahraniční produkce.

Naším hlavním kritériem je především vysoká kvalita výchozí tkaniny s opravdu hustou dostavou. Naší pečlivou kontrolou neprojde nic co není opravdu dostatečně kvalitní.

Na trhu se bohužel velmi často objevují produkty, zhotovené z látek s nedostatečnou hustotou tkaní, nebo jinak nevyrovnanou kvalitou. Jedná se o materiály vyráběné především na nízkou cenu v některých zemích EU.

Zdarma zašleme vzorek jakékoliv naší tkaniny pro její posouzení a případné srovnání s kvalitou konkurenčních materiálů. Pokud máte zájem, kontaktujte nás telefonicky nebo e-mailem.

 Gramáž látek a dostava:

Hlavním kritériem kvality výchozí tkaniny není její gramáž, ale především hustota tkaní (dostava). Látka může mít vysokou gramáž, ale pokud je řídce tkaná, nebude její životnost a trvanlivost dostatečná. Proto se zaměřujeme výhradně na kvalitně a velmi hustě tkané látky.

 Kvalita a design:

Naším cílem je také originální vzhled, který spojuje tradici našich předků s moderním pojetím bytového designu. Výrobky v našem sortimentu jsou čistě autorské, vyráběné ručně a v malých sériích. Pracujeme pouze s přírodními materiály a to nejenom u látek, ale i u nití a knoflíčků. Klademe důraz na kvalitu výchozího materiálu, který by měl při správném zacházení a péči opravdu velmi dlouho sloužit.

Barevné a vzorované tkaniny jsou vyrobeny dle vlastních autorských návrhů a vyráběny zakázkově v českých tkalcovnách.

Jsou pestře tkané, kdy není barvena hotová tkanina, ale příze. Intenzita barevnosti je tak maximálně zachována i při následném praní a používání.

Zásadně nepoužíváme tištěné vzory nebo dodatečně barvené látky. Takto upravené materiály nenaplňují naši představu o kvalitním výrobku s dlouhou životností, neboť jejich estetická hodnota je z dlouhodobého hlediska omezena. Dodatečně barvené a potiskované tkaniny svoji barevnost následným používáním brzo ztrácejí.

 Udržitelnost:

Všechny naše výrobky jsou zhotoveny výhradně z přírodních materiálů. Používáme tkaniny ze 100% lnu, v žádném případě nepoužíváme nitě z polyesteru, ale výhradně bavlněné. Stejně tak je zapínání řešeno dřevěnými nebo nitěnými (bavlna) knoflíčky.

Veškeré námi použité materiály jsou zcela biologicky rozložitelné. Z tohoto důvodu nenabízíme zipové zapínání.

Použitím vysoce kvalitních lněných tkanin docilujeme delší životnosti našich výrobků.

Lněné vlákno při praní uvolňuje velmi snadno nečistoty a nevyžaduje vysoké prací teploty nebo agresivní prací prostředky. Teploty do 40 oC jsou dostatečné. Snižuje to energetickou náročnost, ale i produkci složitě odbouratelných odpadních vod. 

Jsme malá firma s malosériovou a zakázkovou ruční výrobou. Energii pro naše stroje dodává vlastní fotovoltaická elektrárna a teplo zajišťuje tepelné čerpadlo.

Výrobky balíme do papírových krabic. Pokud přebalujeme výrobky do sáčků, používáme přirozeně rozložitelný celofán.

Naše výrobky tedy vznikají s minimálním dopadem na kvalitu životního prostředí.

Nákupem našich produktů získáte originální, ekologicky šetrné a mimořádně kvalitní výrobky užitého designu do vaší domácnosti.

Více o lněném textilu naleznete zde zde.