Výrobky E-len

E-len je český výrobce lněných textilních výrobků pro domácnost a wellness. Při výrobě používáme pouze kvalitní textilie ze 100% lnu bez dalších příměsí. Zaměřujeme se na látky s vyšší plošnou hmotností od 160 g/m2 do 285 g/m2, které zaručují mimořádnou odolnost a velmi dlouhou životnost. Ložní povlečení a prostěradla vyrábíme ze sanforizované lněné tkaniny - tzn., že tkanina je upravená tak, aby se při dalším praní už nesrážela. Textilní suroviny pocházejí od výrobců výhradně ze zemí EU včetně České republiky. Pracujeme pouze s přírodními materiály a to nejenom u látek, ale i u nití a knoflíčků. Klademe důraz na kvalitu výchozího materiálu, který by měl při správném zacházení a údržbě sloužit opravdu velmi dlouho.

Naším cílem je také originální vzhled, který spojuje tradici našich předků s moderním pojetím bytového designu. Výrobky v našem sortimentu jsou zcela autorské dle vlastních návrhů. Stejně tak i veškeré barevné a vzorované lněné tkaniny jsou originální a zhotovené na zakázku dle vlastních návrhů. Pestře  tkané - to znamená, že není barvená hotová tkanina, ale příze, ze které tkanina vzniká, intenzita barevnosti se tak nesnižuje následným praním a používáním.

Usilujeme o návrat k tradičnímu materiálu, který je v současné době poněkud opomíjen. Přitom len, jako textilní surovina, má z dnešního hlediska mnoho vynikajících vlastností. Lněné vlákno je velice pevné, mnohem pevnější než dnes nejpoužívanější bavlna. Lněné výrobky mají chladivý omak a velmi dobře snášejí praní, působí antibakteriálně a jsou mimořádně vhodné pro alergiky – nedráždí, odolávají prachu, plísním i pylům a nevyžadují tedy ani příliš časté praní. Dobře propouští vzduch a pohlcují vlhkost. Lněné textilie stárnou mnohem pomaleji než bavlna nebo syntetická vlákna, naopak delším užíváním získávají větší jemnost při zachování původní pevnosti vlákna. Bez nadsázky lze říci, že výrobky z lněných látek jsou věčné.

Len je dnes stále velmi oblíbeným materiálem například ve Skandinávii nebo v Nizozemí, kde je lněný bytový textil tradičním materiálem interiérů sídel královské rodiny. Každý, kdo vyhledává především vysoce kvalitní a ekologicky šetrné textilní materiály, si jistě rád dopřeje i výrobky z lněných látek.

Nákupem našeho výrobku získáte originální a mimořádně kvalitní doplněk užitého designu do vaší domácnosti !

 

Pokud vám nevyhovují standardní rozměry jednotlivých produktů, je možné některé výrobky zhotovit na zakázku dle vaší specifikace. V případě zájmu o jiné rozměry nás kontaktujte na tomto e-mailu: info@e-len.cz

Více o výhodách a vlastnostech lněného vlákna naleznete zde.

O správné údržbě a péči o lněný textil zde.

O historii zpracování lnu zde.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.