O nás

Jsme malá rodinná firma zaměřená na výrobu lněného bytového textilu.

Orientujeme se pouze na vysoce kvalitní, hustě tkané textilie ze 100% lněného vlákna bez dalších příměsí, které zaručují vysokou odolnost a velmi dlouhou životnost.

Tkaniny, které používáme, pochází od výrobců z České republiky.

Naším hlavním kritériem je především vysoká kvalita výchozí tkaniny s opravdu hustou dostavou. Naší pečlivou kontrolou neprojde nic, o čem bychom nebyli přesvědčeni, že je dostatečně kvalitní. Na trhu se bohužel velmi často objevují produkty, zhotovené z látek s optimální gramáží, ale nedostatečnou hustotou tkaní, nebo nevyrovnanou kvalitou u jednotlivých šarží.

 

Gramáž látek a dostava:

Hlavním kritériem kvality výchozí tkaniny není její gramáž, ale především hustota tkaní (dostava). Látka může mít vysokou gramáž, ale pokud je řídce tkaná, nebude její životnost a trvanlivost dostatečná. Proto se zaměřujeme výhradně na kvalitně a především hustě tkané látky.

 

Kvalita a design:

Naším cílem je také originální vzhled, který spojuje tradici našich předků s moderním pojetím bytového designu. Výrobky v našem sortimentu jsou čistě autorské, vyráběné ručně a v malých sériích. Pracujeme pouze s přírodními materiály a to nejenom u látek, ale i u nití a knoflíčků. Klademe důraz na kvalitu výchozího materiálu, který by měl při správném zacházení a údržbě sloužit opravdu velmi dlouho.

Řada našich tkanin je zhotovena dle vlastních originálních návrhů a zakázkově vyrobena v ČR. Jsou pestře tkané (není barvena hotová tkanina, ale příze, intenzita barevnosti je maximálně zachována i při následném praní a používání).

Zásadně nepoužíváme tištěné vzory nebo dodatečně dobarvované látky, takto upravené materiály nenaplňují naši představu o kvalitním výrobku s dlouhou životností, neboť jejich estetická hodnota je z dlouhodobého hlediska omezena.

 

Udržitelnost:

Všechny naše výrobky jsou zhotoveny výhradně z přírodních materiálů. Používáme tkaniny ze 100% lnu, v žádném případě nepoužíváme nitě z polyesteru, ale výhradně bavlněné. Stejně tak je zapínání řešeno dřevěnými nebo nitěnými (bavlna) knoflíčky. Na přání zákazníka můžeme nabídnout i zavazování na šňůrky. Veškeré námi použité materiály jsou tedy zcela biologicky rozložitelné. Z tohoto důvodu nenabízíme zipové zapínání.

Použitím kvalitních lněných tkanin docilujeme delší životnosti našich výrobků a snižujeme tak energetickou a surovinovou náročnost na výrobu.

Lněné vlákno při praní uvolňuje velmi snadno nečistoty a nevyžaduje vysoké prací teploty nebo agresivní prací prostředky. Teploty do 40 oC jsou zcela dostačující. Je tak snížena energetická náročnost, ale i produkce složitě odbouratelných odpadních vod. 

Jsme malá firma s malosériovou a zakázkovou ruční výrobou. Energii pro naše stroje dodává střešní fotovoltaická elektrárna a teplo zajišťuje tepelné čerpadlo.

Výrobky balíme do papírových krabic a na přelepení používáme papírové lepicí pásky. Pokud přebalujeme výrobky do sáčků, používáme přirozeně rozložitelný celofán.

Naše výrobky tedy vznikají s minimálním dopadem na kvalitu životního prostředí.

Nákupem našich produktů získáte originální, ekologicky šetrné a mimořádně kvalitní výrobky užitého designu do vaší domácnosti.

Více o lněném textilu naleznete zde zde.